Gminne Święto Plonów - Dobrzyca 2015

Dożynki Gminy Dobrzyca odbyły się 30 sierpnia. Tradycyjnie rolnicy oraz mieszkańcy rozpoczęli świętowanie od uroczystej mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony w kościele p.w. św. Tekli. Nieodłącznym elementem Święta Plonów był także barwny korowód, któremu jak co roku przygrywała orkiestra dęta pod przewodnictwem Tadeusza Szajdy. Podczas obchodów nie zabrakło symbolicznego przekazania i podzielenia chleba oraz tradycyjnych obrzędów i przyśpiewek.

Dożynki to czas podziękowań, uszanowania pracy i tradycji, ale także czas zabawy. Organizatorzy zadbali, by część artystyczna była bogata i różnorodna. Na scenie zaprezentowali się: uczniowie Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka oraz szkół podstawowych z terenu Gminy Dobrzyca, kapela „Z klina”, zespół folklorystyczny ze Słowacji „Brizicki” oraz ”Belfast” cover zespołu „Boney M”.

Bank Spółdzielczy w Dobrzycy jako sponsor Gminnego Święta Plonów wystawił własny namiot promocyjny. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne kolorowe wiatraczki, odblaski, krówki i lizaki z logo Banku, natomiast dla wszystkich gości – placek drożdżowy. Dzięki ulotkom można było się zapoznać z najnowszą ofertą Banku. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponadto między występami rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Dobrzycy. Uroczystości zakończyły się wspólną zabawą pod gwiazdami.

- Cieszymy się, że jako Bank posiadający silną rolniczą tradycję mogliśmy włączyć się w tegoroczne obchody Święta Plonów Gminy Dobrzyca – podkreśla Grażyna Palczewska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dobrzycy.